Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości! – Podsumowanie majowego weekendu

236
wyświetlenia

Na drogach powiatu słupeckiego podczas minionego weekendu 30.04 – 03.05.2022 roku doszło do dwóch wypadków drogowych i 4 kolizji. Kilku osobom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz dwie osoby, które kierowały pojazdami mimo, że nie posiadały wymaganych uprawnień.

30 kwietnia doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscach zdarzeń wynika, że w Słupcy na ul. Warszawskiej kierujący ciągnikiem rolniczym wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi, którym podróżowały 2 osoby. Natomiast w Stawie kierujący motocyklem stracił nad nim panowanie i wywrócił pojazd, który następnie uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku samochód oraz drugie auto stojące na skrzyżowaniu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu i motorowerzystę oraz pijanego rowerzystę.
– 30 kwietnia w Wólce mężczyzna zdecydował się na jazdę motorowerem mimo, ze znajdował się w stanie nietrzeźwości – badanie alkotestem wykazało ok. 1,44 promila alkoholu w jego organizmie.
– 2 maja w Ciążeniu został zatrzymany rowerzysta, który miał ok. 2,85 promila alkoholu w organizmie.
– Na trzy miesiące zatrzymano również prawo jazdy kobiecie, która w terenie zabudowanym w Przecławiu jechała 115km/h. Policjanci ruchu drogowego nałożyli na nią mandat karny w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych.
– W piątek, 29 kwietnia, w podobnych okolicznościach prawo jazdy utraciły dwie osoby, które przejeżdżały przez Łukom z prędkościami 102/50 km/h i 103/50 km/h.
– 2 maja w Wólce policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował motocyklem bez wymaganych uprawnień, a 3 maja w Powidzu mężczyznę, który prowadził samochód również nie posiadając wymaganych uprawnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ