SPZOZ Słupca – Pierwszy zabieg usunięcia mięśniaka macicy

1495
wyświetlenia
Foto: Aleh Kuzko

Mięśniaki macicy dotykają mniej więcej co trzecią kobietę w wieku rozrodczym, stąd też operacje z nimi związane stanowią jedne z najczęstszych zabiegów ginekologicznych.

We wtorek, w naszym szpitalu, miała miejsce operacja wyłuszczenia mięśniaka macicy techniką laparoskopową.
Lekarze oddziału ginekologiczno-położniczego: Piotr Ryni i Olga Urbańska po raz pierwszy w naszym szpitalu usunęli mięśniaka macicy (średnicy około 4 cm) małoinwazyjną techniką, wprowadzając narzędzia z dwóch kosmetycznych nacięć nad spojeniem łonowym oraz kamerę poprzez pępek. Mięśniak po wyłuszczeniu zostaje zmorcelowany (rozfragmentowany), tak aby było jego wydobycie bez wykonywania większego nacięcia skóry.
W porównaniu z operacją wykonywaną w sposób dotychczasowy, laparoskopowe usunięcie mięśniaków macicy wiąże się z mniejszą częstością poważnych powikłań okołooperacyjnych, mniejszymi dolegliwościami bólowymi, szybszą rekonwalescencją, a co za tym idzie krótszym pobytem w szpitalu.
Operatorzy: Piotr Rynio, Olga Urbańska
Anestezjolog: Aleh Kuzko
Do zabiegu instrumentowała Agnieszka Dominiczak
Jesteśmy dumni z naszego personelu trzymamy kciuki i życzymy jak najwięcej takich mało inwazyjnych operacji, które dla naszych Pacjentów są zdecydowanie wygodniejsze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ