Sprzedawał papierosy bez akcyzy

856
wyświetlenia

Działania wrzesińskich kryminalnych przyczyniły się do ujawnienia na terenie sklepu we Wrześni 5200 sztuk papierosów oraz 6 kilogramów tytoniu. Nielegalny towar został zabezpieczony. Mężczyznom zostały postawione zarzuty popełnienia przestępstwa karnoskarbowego.

Właściciel jednego ze sklepów na terenie Wrześni sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Jego działalność polegała na dystrybucji nielegalnego towaru „spod lady”. Można powiedzieć, że 16 marca około godziny 10:00 został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego na gorącym uczynku w trakcie swojego handlu.

Mężczyzna pochodzący z Konina posiadał 4400 sztuk papierosów oraz około 6 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kupującymi nielegalny towary byli mieszkańcy powiatu wrzesińskiego, którzy posiadali łącznie przy sobie 800 sztuk papierosów.

W związku z tym, że ujawniony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy to jego wprowadzenie na rynek skutkowałoby uszczupleniem Skarbu Państwa. Reasumując starty jakie by wyszły z tytułu należności publiczno-prawnych to kwota ponad 13 tysięcy złotych. Popełniając to przestępstwo 44-latek oraz kupujący w wieku 46 i 66 lat otrzymali zarzuty z Kodeksu Karno Skarbowego. Według obowiązujących przepisów grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ