Sprzątali świat

1322
wyświetlenia

Powidzka placówka oświatowa wzięła czynny udział w akcji ?Sprzątanie świata?. W ruch poszły rękawiczki i foliowe worki. Całość akcji odbyła się w piątek 16 września.

Najpierw teoria, potem praktyka

Już w czasie trwania trzeciej godziny lekcyjnej przez szkolny radio-węzeł został odczytany referat, traktujący o potrzebie ochrony środowiska naturalnego naszej planety. Tegoroczna edycja ?Sprzątania świata? odbyła się pod nazwą ?Lasy to życie ? chrońmy je?. Szkolnymi koordynatorkami akcji były Magdalena Kopciuch, Dorota Wareńczak i Justyna Stasiak. Następnie już koło godziny 11.30 pierwsze z klas placówki wyruszyły, by słowa zamienić w czyny.

A do pracy ruszyli?

Pierwszaki, pod baczną opieką swojej wychowawczyni Małgorzaty Turonek i wsparciu Justyny Stasiak zajęły się obejściem szkoły, domu kultury i ośrodka zdrowia. Klasa druga, wraz z wychowawcą Jolentą Lange-Chwiłka zajęła się otoczeniem Ośrodka Wypoczynkowego Łazienki. Klasa trzecia wysprzątała Górę Zamkową, boisko sportowe i teren wokół schodów prowadzących do przedszkola. Magdalena Kopciuch wraz z Radosławem Czaplińskim nadzorowali pracę klasy czwartej. Uczniowie zajęli się śmieciami zalegającymi nad brzegiem jeziora od Łazienek aż do Dzikiej Plaży. Klasa szósta, pod opieką Doroty Kaźmierskiej i Wiesławy Lange sprzątała teren od bramy cmentarnej, aż do Polanowa.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ