Spotkania autorskie pod wodzą witkowskiej biblioteki

1394
wyświetlenia

To był wyjątkowy tydzień dla wszystkich entuzjastów słowa pisanego ? na zaproszenie Biblioteki Publicznej do Witkowa w miniony poniedziałek (19.09) przybyli Grzegorz Kasdepke i Barbara Kosmowska.

Bohaterem pierwszego spotkania był Grzegorz Kasdepke, a jego uczestnikami byli uczniowie klas III Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Witkowie oraz uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Gorzykowie. Łącznie zebrano ponad 130 słuchaczy.

-Mimo tak licznej grupy od pierwszej chwili nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi. Mówił o sobie i o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. Zwierzył im się, że gdy chodził do szkoły nie lubił matematyki. Dopiero gdy pomagał odrabiać lekcje swojemu dziecku dostrzegł uroki matematyki i dlatego powstała książka z zabawami matematycznymi „Do trzech odlicz”. W łatwy do zrozumienia sposób wyjaśnił znaczenie niektórych związków frazeologicznych i zachęcał wszystkich do przeczytania książek: ?Co to znaczy? i ?Co to znaczy … po raz drugi? ? opowiada dyrektor biblioteki Wiesława Gąsiorowska.

-Jego książki detektywistyczne dla młodszych dzieci o Detektywie Pozytywce, na które składa się kilkanaście zagadek „kryminalnych”, cieszyły się także dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Autor czytał fragmenty, a dzieci próbowały znaleźć ich rozwiązanie, podążając tropem detektywa. Przy każdej okazji zachęcał do czytania książek ? dodaje dyrektor Gąsiorowska.

Każde z dzieci otrzymało pamiątkową zakładkę do książek, na której widniało zdjęcie Grzegorza Kasdepke, kilka tytułów jego książek oraz data spotkania. Zakładka ta spełnia jednocześnie rolę wizytówki biblioteki, gdyż na drugiej stronie umieszczono godziny otwarcia, w których każdy może odwiedzić bibliotekę. Dzieci miały również możliwość zakupu książek, a autor wpisywał wszystkim dedykacje. Tym, którzy nie kupili książeczki, gość z uśmiechem składał autograf na zakładkach.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ