Śpiewali polskie piosenki

1394
wyświetlenia

W sobotę, 11 kwietnia mieliśmy okazję przeżyć niezwykłą muzyczną ucztę polskiej piosenki. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy V edycji Festiwalu Piosenki Polskiej „Graj i śpiewaj z Yamahą” zaprezentowali swoje wokalne i instrumentalne umiejętności. Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.

Festiwal był podzielony na kilka kategorii. Uczestnicy wraz z opiekunami poszczególnych jednostek mogli przygotować utwory z zakresu piosenki polskiej, poezji lub wybrać utwór z dorobku Edwarda Fiszera. Ta ostatnia kategoria jest nieprzypadkowa, ponieważ Edward Fiszer jest poetą, autorem wielu polskich piosenek, urodzonym w Słupcy. Znany jest przede wszystkim z takich utworów jak „Przyjedź mamo na przysięgę” lub „Stokrotka”, która na trwałe zapisała się w harcerskich śpiewnikach.

W skład jury weszły: dr Joanna Zagdańska – znana polska piosenkarka popowa i jazzowa a także pedagog-wykładowca na Akademii Muzycznej w klasie wokalistyki. Znana z tego, iż wylansowała przebój „Rękawiczki”; Arleta Kolska-Hypka – kierownik Referatu ds. Promocji Kultury i Turystyki w urzędzie miasta w Słupcy oraz dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha, organizatorka oraz gospodarz konkursu – Arleta Adamczyk.

Więcej już w piątkowym numerze „Głosu”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ