SP Drążna – Wyjazdowy Dzień Dziecka

749
wyświetlenia

Dzień Dziecka uczniowie, nauczyciele i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej spędzili poza szkołą.

Uczniowie klas I–III spędzili Dzień Dziecka w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni. Dzień przepełniony był licznymi atrakcjami i przebiegał w cudownej atmosferze. Uczniowie brali udział w warsztatach mydlanych – każde dziecko zrobiło po kilka kolorowych pachnących mydełek, w warsztatach szycia poduszeczek, a także warsztatach plastycznych, podczas których uczniowie malowali wazoniki i skarbonki – słonie i auta. Wspaniałą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków we włosach, robienie bransoletek z koralików. Dużo radości dostarczyło też koło fortuny – uczniowie kręcąc kołem wygrywali nagrody.

Z kolei uczniowie klas IV–VIII zwiedzili wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasto Toruń. Uczniowie, poruszając się po Bulwarze Filadelfijskim, dotarli do Krzywej Wieży z przełomu XIII/XIV wieku, a spacerując po Rynku Staromiejskim podziwiali m.in. ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, Kamienicę pod Gwiazdą oraz pomnik flisaka, który według legendy uratował Toruń przed plagą żab, pod opieką przewodnika mogli poznać historię zabytkowego miasta. Ostatnim punktem programu była wizyta w Planetarium, które mieści się w XIX-wiecznym budynku dawnego zbiornika gazowego, gdzie uczniowie obejrzeli seans „Wirująca Ziemia”. Seans przybliżył uczniom informacje dotyczące ruchu wirowego i obiegowego Ziemi i ich wpływ na wygląd nieba, układu gwiazdozbiorów, roli Gwiazdy Polarnej i faz Księżyca. Zanim uczniowie udali się w drogę powrotną, mogli kupić pamiątki dla najbliższych – większość zdecydowała się na piernikowe wypieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ