Śmiertelna ofiara pożaru w Strzałkowie – artykuł uaktualniony

1207
wyświetlenia

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Strzałkowie na ulicy Kopernika. W niedzielę (16-tego kwietnia) po godzinie 21-szej zgłoszono pożar budynku mieszkalnego. Na miejscu pracowało blisko 10 zastępów straży i inne służby.

Podczas akcji ratunkowej strażacy znaleźli spalone zwłoki 40-letniego mężczyzny. Dwie inne osoby, rodziców mężczyzny, udało się uratować. Jak się dowiedzieliśmy przyczyną pożaru był najprawdopodobniej wybuch butli z gazem.

( uaktualnienie – 17.04)
W niedzielę 16 kwietnia o godzinie 21:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Strzałkowie przy ul. Kopernika. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano rozwinięty pożar na piętrze budynku jednorodzinnego. Z uzyskanych informacji wynikało, że jedna osoba została ewakuowana z obiektu przez postronnych świadków, a wewnątrz mogą znajdować się jeszcze dwie osoby. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do środka z linią wężową, skąd ewakuowali drugą, przytomną osobę. Byli to rodzice znalezionego później mężczyzny W trakcie dalszych działań ratowniczo-gaśniczych, na piętrze budynku znaleziono ciało trzeciej poszkodowanej osoby, której z uwagi na całkowite zwęglenie nie ewakuowano i nie udzielano pomocy medycznej.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały około trzech godzin, a brały w nich udział zastępy z JRG Słupca, OSP Strzałkowo, OSP Słupca OSP Krępkowo.

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Pawela
Zdjęcia: JRG Słupca

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ