Słupecki Caritas zaprasza do udziału w akcji charytatywnej!

474
wyświetlenia

„Dzień Dobra” to okazja, aby podzielić się z Państwem informacjami o tych, którzy dobro czynią. Dziś o działalności zespołu Caritas (Senior) powołanego przez koordynatora Caritas Polska d.s. wolontariatu, którego celem jest przygotowywanie paczek żywnościowych na Ukrainę.

Zespół pod kierunkiem Jana Gorzkowskiego pracuje przy parafii św. Wawrzyńca.
Tak o pracy zespołu mówi pan Gorzkowski:
Działamy w 6-osobowym składzie, na ten moment to wystarcza. Każda paczka to 35 artykułów spożywczych na przetrwanie dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Dotychczas udało nam się przygotować 30 takich paczek. Było to możliwe dzięki ofiarności parafian i pracy wolontariuszy. Parafianie dostarczali całe paczki lub poszczególne artykuły, część artykułów zakupiliśmy sami. Pomocą służyli również harcerze z drużyny J. Korczaka, którzy pod opieką pani M. Główczyńskiej zbierali potrzebną żywność.
Dziękujemy księdzu Dziekanowi Tomaszowi Rysiowi za udostępnienie lokalu i wszelką pomoc. Podziękowania należą się również dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, panu Michałowi Klotschke.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Słupcy z pozostałych parafii o włączenie się do akcji. Punkt dostarczania paczek mieści się przy ulicy Okopowej, w salce parafii św. Wawrzyńca, wejście od strony Sióstr Sercanek. Dostarczać można całe paczki lub żywność o długim terminie ważności.
Czynne w środy godz. 16.30 do 17.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ