Słupeccy Strzelcy z dofinansowaniem Ministra Obrony Narodowej!

276
wyświetlenia
Fot archiwum

Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” otrzymało środki na realizację projektu „Szkolenie strzeleckie młodzieży”. Pieniądze pozyskano w ramach Otwartego Konkursu ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. I Ty możesz służyć Ojczyźnie, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej.

Projekt realizowany będzie od czerwca do listopada 2022 r. Jego celem jest upowszechnienie rozwoju i podniesienie poziomu szkolenia proobronnego społeczeństwa. Działania przyczynią się również do przygotowania młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy.
Wartość finansowa projektu to 30 890 zł, z czego 28000 zł to środki pochodzące z MON. Zajęcia z młodzieżą rozpoczną się we wrześniu i obejmą wykłady (szkolenie edukacyjno – informacyjne), treningi strzeleckie z karabinów pneumatycznych. Cykl treningów zakończony zostanie zawodami, na których najlepsi strzelcy otrzymają nagrody.
Partnerem projektu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy Osobą odpowiedzialną za realizację projektu jest Karol Biadasz.
Przebieg projektu można będzie śledzić na stronie internetowej ZSE w Słupcy i profilu Stowarzyszenia na Facebooku.
To już 7 projekt Stowarzyszenia „Z Wiatrem i pod Wiatr, który zyskał uznanie Ministra Obrony Narodowej! Od 2014 r. łączna wartość środków finansowych pozyskanych z MON na szkolenie młodzieży z powiatu słupeckiego to ponad 111 tys. złotych!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ