Słupeccy strażacy pomagali w dużym pożarze w sąsiednim powiecie

1836
wyświetlenia

Wczoraj (11.07), 55 strażaków przez ponad 6 godzin zmagało się z pożarem budynku inwentarsko – gospodarczego w miejscowości Bicz, gmina Stare Miasto. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło o godz. 16.40 11 lipca 2023.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku wypełnione płodami rolnymi. Panowało silne zadymienie oraz widoczne były płomienie wydobywające się z poddasza budynku.
Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na podaniu wody na palący się budynek oraz w obronie na sąsiadujące obiekty, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia.
Po zmniejszeniu się zadymienia i ocenie sytuacji, wprowadzono prądy wody na poddasze budynku. Z uwagi na ograniczony dostęp do poddasza, składowane na nim tlące się siano usuwano przy pomocy wideł. Wyrzucone i dogaszone siano było następnie zbierane ciągnikiem przez właściciela i wywożone na pobliską łąkę, gdzie ponownie było przelewane wodą. Podjęte działania pozwoliły na ugaszenie pożaru.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Słupcy oraz druhowie z OSP Lisiec Wielki, OSP Stare Miasto, OSP Modła Królewska, OSP Główiew, OSP Żdżary, OSP Karsy, OSP Żychlin i OSP Janowice.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski
Zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ