Słupca – Zbudują jnstalacje fotowoltaiczne na 6 działkach miejskich!

357
wyświetlenia

Na dzień 14 listopada br. planowane jest ogłoszenie przetargu na zadanie pn.: „Budowa rozproszonych instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Miejskiej Słupca wraz z usługą bilansowania energii elektrycznej”. Władze przewidujemy budową instalacji na 6 miejskich działkach na potrzeby miejskich jednostek organizacyjnych.

Przypomnijmy, że w związku z trudną sytuacją energetyczną, na jednostki publiczne nałożony został obowiązek redukcji zużycia energii elektrycznej o 10%. Gmina Miejska Słupca zaczęła oszczędzać energię elektryczną jeszcze przed nałożeniem wspomnianego obowiązku, albowiem już na początku tego roku cena za energię dla naszego samorządu wzrosła o 300%. W związku z tym już w marcu br. zbudowano 3 instalacje fotowoltaiczne obok miejskiej pływalni, na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 i na budynku Urzędu Miasta. (Oszczędności około 90 tysięcy złotych na rok, zwrot po 4 latach) Do końca roku jest planowane zwiększenie mocy instalacji pracującej dla pływalni, a także zamontowanie zestawu paneli na innych obiektach i terenach miejskich.
Ponadto od września zredukowano też oświetlenie na 46 ulicach poprzez wyłączenie części lamp lub przerwę nocną. Natomiast na kolejnych 5 ulicach lampy święcą z mniejszym natężeniem. Nie są wyłączane lampy na przejściach dla pieszych. Zredukowano także oświetlenie na pumptracku, skateparku i stadionie. Każdą z miejskich jednostek jest zobowiązana do wprowadzenia działań oszczędnościowych i takowe zostały wprowadzone. Będzie ograniczone oświetlenie świąteczne do rynku i ścisłego centrum miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ