Słupca – Zawody wędkarskie Koła nr 14 Mostostal – 11.09.22

145
wyświetlenia

W niedzielę 11.09.2022r. nad Jeziorem Słupeckim wędkarze z Koła nr 14 Mostostal rozegrali kolejne w tym roku zawody wędkarskie. Współorganizatorem imprezy była firma Bimex z Wrześni.

O tegoroczny Puchar Bimexu rywalizowało 27 seniorów i 2 juniorów. Sędziowali – Ryszard Jóźwiak i Olgierd Nowicki. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 7:00. Czterogodzinne łowienie wyłoniło najlepszych zawodników. Ryby brały umiarkowanie, ale prawie wszyscy wędkarze zostali sklasyfikowani. Pogoda również oszczędziła uczestników – mimo zachmurzenia obyło się bez opadów. W tym roku Puchar Bimexu trafił w ręce Mateusza Miśkiewicza, który złowił 24 ryby o łącznej masie 5505g. Drugie miejsce zajął Robert Wieczorek – złowił 19 ryb, ważących 4155g. Trzeci uplasował się Dawid Kobylarek (8 ryb, 3765g).
Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli – Frąckowiak Michał, Grześkowiak Zygmunt, Wieczorek Grzegorz, Leszczyński Mateusz, Augustyniak Szczepan, Wieczorek Marian i Płatek Krzysztof.
W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Cyprian Wydra, drugi był Jakub Pluciński. Największą rybą zawodów był karaś srebrzysty o masie 1695g, a złowił go zwycięzca imprezy – Mateusz Miśkiewicz. Cała impreza przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Po ogłoszeniu wyników przez komisje sędziowską i wręczeniu nagród najlepszym uczestnikom zawody zakończono przy wspólnym grillu.
W imieniu Członków Koła nr 14 Mostostal składam serdeczne podziękowania firmie Bimex za udzielone wsparcie i pomoc w organizacji tej imprezy.

Olgierd Nowicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ