Słupca – Wizyta ratowników medycznych u przedszkolaków z „Misia”!

242
wyświetlenia

W środę 7 grudnia 2022 w Przedszkolu nr 2 „Miś” miało miejsce szczególne wydarzenie. Tego dnia odwiedzili przedszkolaków ratownicy medyczni z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Dzieci wzięły udział w wyjątkowych warsztatach uczących, jak uratować ludzkie życie. Z najmłodszymi „Krasnalami” ratownicy przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, obejmujące między innymi poznanie zawodu ratownika medycznego, przypomnieli również numery alarmowe oraz przećwiczyli rozmowę z dyspozytorem medycznym.
Maluszki bawiły się z Mikołajem i Elfem jednym z zadań było ułożenie numerów alarmowych z klocków oraz rozwiązanie wielu ciekawych zagadek. W nagrodę od ratowników dzieci otrzymały węża, który pozwoli im bezpiecznie przemieszczać się podczas spacerów. Na koniec maluszki zatańczyły razem z przybyłymi gośćmi do piosenek o tematyce świątecznej. Ratownicy przeprowadzili prawdziwy kurs udzielania pierwszej pomocy również w grupie najstarszych przedszkolaków. Przede wszystkim dzieci dowiedziały się, że nie można się bać i trzeba reagować oraz pomagać. Sprawdź, zadzwoń, uciskaj – te trzy podstawowe rzeczy już na zawsze pozostaną w ich pamięci. Dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz odblaskowe plecaki i opaski, które sprawią, że będą bardziej widoczni podczas spacerów. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, bo może uratować ludzkie życie.
Dyrektor Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy – Urszula Michlicka serdecznie dziękuje ratownikom medycznym z Pleszewskiego Centrum Medycznego za odwiedzenie przedszkolaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ