Słupca – Urodziny Szeluty! – Galeria zdjęć

798
wyświetlenia

W sobotę 23 lipca 2022 na skwerze Apolinarego Szeluty ( lub jak wolą progresywni znawcy języka polskiego: w skwerze) odbyły się urodziny Apolinarego Szeluty. Pod stareńkimi słupeckimi kasztanami pojawiły stoiska z winem, drinkami, kwiatami.

Nie obyło się bez części najważniejszej czyli wszechobecnej w życiu każdego człowieka muzyki. Koncert rozpoczęło dwoje artystów-skrzypków z Zespołu Szkół Muzycznych, Mateusza Michalaka ( jest absolwentem szkoły słupeckiej) i Zuzanny Dyc pod czujnym i fachowym okiem nauczyciela skrzypiec Natalii Janik. Uczniowie zagrali wyśmienicie i wspaniale stworzyli atmosferę kultury wysokiej do kolejnego koncertu.
A kolejni wykonawcy to trzy wspaniałe sopranistki Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak i Agnieszka Sokolnicka – SOPRANISSIMO. Nawet ktoś, kto nie rozumie operowego śpiewania przystanął na chwilę, żeby posłuchać tych niesamowicie swobodnych interpretacji znanych arii i utworów. Byłoby wspaniale gdyby ten wysokich lotów koncert przeplatali artyści z PSM Słupca.
Ostatnim elementem muzycznej pełnej łagodności atmosfery urodzin był zespół złożony z lokalnych muzyków Anna Królikiewicz, Artur Górski, Robert Witowski, Małgorzata Witowska, Robert Herian, Krzysztof Herian, Katarzyna Rybicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ