Słupca – Sprzątanie świata i inne informacje o przedszkolu „Miś”

138
wyświetlenia

We wtorek 20 września 2022 roku dzieci z Przedszkola Nr 2 „Miś” w Słupcy, już po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”.

Dzieci ze wszystkich grup zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i dobry humor, wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Pogoda dopisała, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie wszystkich dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci. Udział przedszkolaków w akcji „Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

W nowym roku szkolnym w przedszkolu nr 2 „Miś” w Słupcy zostało utworzone sześć oddziałów, do których to uczęszcza 150 dzieci. Na przedszkolaków czeka wiele niespodzianek.
Już przy samym wejściu można zauważyć jedną z niespodzianek – zostały odnowione schody, które prowadzą dzieci, rodziców i wszystkich odwiedzających do Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy.
Na placu przedszkolnym powstaje „magiczny ogród”, który pobudza przedszkolaków do refleksji. Możemy korzystać już z pierwszego etapu tego przedsięwzięcia – ścianki sensorycznej. Dalsze elementy powstaną niebawem.
W tym miejscu dziękujemy Radzie Rodziców, która przeznaczyła fundusze na realizację tego cudownego miejsca. Została również odnowiona sala grupy „Pszczółki”, a wszystko po to, aby dzieci czuły się komfortowo i spędzały mile czas w przedszkolu.

Inf. Przedszkole „Miś”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ