Słupca – Odwołanie dyrektora Spachacza nieważne! Sąd zarządził zwrot kosztów na rzecz byłego dyrektora!

1376
wyświetlenia

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność uchwały Zarządu Powiatu Słupeckiego z dnia 1 czerwca 2021 dot. odwołania Rafała Spachacza w całości.
Uchwała została podjęta z rażącym naruszeniem prawa. NSA uchylił wcześniejszy wyrok WSA i jednoznacznie wyeliminował uchwałę o odwołaniu z obiegu prawnego. Zarządził zwrot kosztów na rzecz Rafała Spachacza. Orzeczenie jest PRAWOMOCNE.

13 KOMENTARZE

  • Jakie działania nadzorcze? Wojewoda przyklepał to odwołanie w ramach działań nadzorczych. Po przynależności partyjnej przyklepał.

   • Zatem czas działać zgodnie z wyrokiem NSA. Uchwała Bartkowiaka nieważna od początku. Ciekawe kto za to zapłaci.

    • Jeśli nie zostanie przywrócony do pracy na stanowisku dyrektora, to dostanie odszkodowanie, a pewnie i zadośćuczynienie za straty wizerunkowe i moralne. Bartkowiak ani reszta, która głosowała za odwołaniem z własnej kieszeni nie zapłaci. Zapłacimy więc my jako podatnicy. Nawet jeżeli zostanie przywrócony do pracy, to i tak pozostaje kwestia zadośćuczynienia.

     • Bartkowiak i Dykszak zapłacą ze swoich pensji che che. Dlugo beda musieli zbierać.

 1. Pan Rafał to mądry i Boży człowiek, takich ludzi na stanowiskach nam potrzeba. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.+

 2. Skoro uchwała o odwołaniu nieważna to rozwiązanie umowy nieważne. Skoro te sprawy nieważne więc nie było wakatu i nie można było ani zrobić konkursu ani powołać nowego dyrektora. Powołanie kolejnego zatem nieważne i wszystkie decyzje nieważne ? Jedyne co to teraz należy podjąć ważną uchwałę, ogłosić konkurs i zacząć wszystko od nowa bo inaczej nie wyjdzie się z konsekwencjami na lata. W tej sytuacji każda czynność teraz może okazać się nieważna a to już milionowe konsekwencje. Chyba że ugoda ale i tak wszystko na nowo. Współczuję sytuacji nowego dyrektora bo ryzyko nieopisane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ