Słupca – Mundurowi dla Tymka Jaszczaka

242
wyświetlenia

Tymek Jaszczak był bohaterem sobotniego turnieju, który odbył się w ostrowickiej hali widowiskowo-sportowej. Tymek, to sześciomiesięczny dzielny chłopiec, który walczy z olbrzymimi problemami zdrowotnymi. Tymoteusz pochodzi z rodziny o bardzo mocnych korzeniach strażackich. Zarówno jego tata, jak i dziadek służą społeczeństwu w imię maksymy „Bogu na chwałę ludziom na ratunek” w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Dlatego też w pomoc dla Tymoteusza zaangażowała się Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, która była głównym organizatorem turnieju „ Służby mundurowe dla Tymka”.

Na zaproszenie słupeckich strażaków najszybciej odpowiedzieli policjanci z słupeckiej komendy, którzy licznie stawili się w Ostrowitem. Drużyna Policjantów wystąpiła w następującym składzie: Jan Wojtczak, Robert Kozłowski, Kamil Kamiński, Zbigniew Królasik, Adrian Pułrolniczak, Sebastian Król, Bartosz Kruszyna, Michał Andrzejewski, Szymon Lewicz, Kacper Kaczmarek, Krzysztof Żminkowski, Damian Zimny, Zbigniew Janowski. Poza drużyną policjantów stawiły się także drużyny KM PSP Konin: (Tomasz Skvyrna, Przemysław Janowski, Sylwester Grabiński, Filip Dobry, Daniel Kujawa, Guźniczak Mariusz). Należy wspomnieć, że ta właśnie drużyna godnie reprezentowała wielkopolskich strażaków w niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski Strażaków w Piłce Nożnej Sześcioosobowej, gdzie między innymi gładko uporali się z późniejszymi v-ce mistrzami zespołem Centralnej Szkoły Pożarnictwa z Częstochowy. Kolejną drużyną, która przyjęła zaproszenie i wystartowała w turnieju był zespół występujący pod nazwą OSP z Gminy Ostrowite. W zespole tym można było zobaczyć nie tylko strażaków OSP, ale też inne osoby, które chciał wesprzeć swoim udziałem w zawodach zbiórkę pieniędzy dla Tymka. Głównie byli to zasłużeni zawodnicy Czarnych Ostrowite: (Piotr Kaczmarek, Mateusz Wojciechowski, Leszek Markiewicz, Andrzej Majewski, Grzegorz Łagutoczkin, Piotr Król, Dariusz Król, Sławomir Pająk, Mateusz Michalak, Jakub Banaszewski, Krzysztof Bartosik). Czwarty zespół biorący udział w turnieju, to występujący w roli gospodarza strażacy z KP PSP Słupca:
(Zbigniew Rzemyszkiewicz, Jerzy Orchowski, Łukasz Stawski, Marcin Mikołajczyk, Kacper Woźniak, Łukasz Przygocki, Maciej Patrzykąt, Arkadiusz Wojtkowiak Dominik Niezgoda)
W turniej najlepsi okazali się zawodnicy z Konina, którzy bez straty punktów zajęli pierwsze miejsce wyprzedając swoich kolegów po fachu ze Słupcy. Podium uzupełniła ambitna drużyna słupeckich policjantów.
Zebrane pieniądze niestety są tylko niewielką częścią potrzebnej kwoty. W dalszym ciągu trwa zbiórka środków potrzebnych do przeprowadzenia operacji ratującej życie Tymka. Zachęcamy do wsparcia Tymoteusza i jego rodziców w walce o życie chłopca!

Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla Pana Damiana Augustyniaka, wójta Gminy Ostrowite Pana Mateusza Wojciechowskiego oraz Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Strzałkowie.

Komplet wyników:
PSP SŁUPCA- KP SŁUPCA 2-1,
PSP KONIN – OSP Z GMINY OSTROWITE 5-0,
KP SŁUPCA – PSP KONIN 1-7,
PSP SŁUPCA – OSP Z GMINY OSTROWITE 5-1,
OSP Z GMINY OSTROWITE – KP SŁUPCA 2-4,
PSP SŁUPCA – PSP KONIN 1-2.

Inf KP PSP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ