Słupca – Dzień Głośnego Czytania Dzieciom i Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej

182
wyświetlenia

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 29 i 30 września. Do akcji przyłączyły się nauczycielki z Biblioteki Pedagogicznej w Słupcy, które czytały bajki terapeutyczne dla uczniów klas I- III z SP Ostrowite oraz dla przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego Bajka w Słupcy.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały tekstów czytanych także przez rodzica i dzieci. Młodzi słuchacze udowodnili, że zapamiętali treść bajek, ponieważ bezbłędnie odpowiadali na zadawane pytania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Dzieciom jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami, a dziećmi. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Słupcy włączyła się także w obchody VIII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. 3 października 2022 r. do akcji dołączyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupcy. Wzięli udział w zajęciach Z ekologią za pan brat.
Uczestnicy rozwiązywali zagadki ekologiczne, wykazali się znajomością zachowań ekologicznych oraz sortowali śmieci. Udowodnili, że z taką wiedzą ochrona środowiska musi się powieść. Spotkanie uświadomiło zebranym, że los naszej planety zależy od nas samych.
Podczas spotkań uczestnicy wykazali się niezwykłą aktywnością, chętnie wyrażali swoje opinie na dany temat, co dostarczyło wielu pozytywnych emocji.

Oprac. i fot. : A. Tomal, A. Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ