Słupca bez wody! Początek wielotygodniowej przerwy w dostawie!

1301
wyświetlenia

Nikt nie przewidział takiego scenariusza, zarówno przed jak i po świętach Wielkiej Nocy. Proces kilkutygodniowej przerwy w dostawie wody dla naszego miasto rozpoczął się w ubiegły piątek. Tego dnia odcięci zostali mieszkańcy bloków przy ulicy Kopernika.

Piątkowy bilans: kilkaset osób bez wody

Ostatnie dni przed Wielkanocą to czas wielkich przygotowań, porządków, pichcenia smakołyków, malowania pisanek. Miasto zostało jednak postawione przed niezwykle trudnym zadaniem funkcjonowania bez tak kluczowego elementu jakim jest woda. Udając się na miejsce awarii przy ulicy Kopernika myśleliśmy, że to raczej kilkugodzinny problem, który dotknął niewielką część Słupcy. Prawda okazała się diametralnie różnić od tego, co oczywiste.

Wykryliśmy awarię sieci na odcinku około 40-50 metrów. Niestety ze względu na warunki zimowe woda nie wybiła do góry, a znalazła sobie ujście do kanalizacji telekomunikacyjnej. Jesteśmy na etapie lokalizowania tego miejsca, niestety jeszcze go nie znaleźliśmy – relacjonował na gorąco Jerzy Hawryluk, kierownik Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Słupcy.

Wody zabrakło w blokach o numerach 1, 2, 3 i 4 i w tzw. hotelu mostostalowskim. Oberwał także sklep meblowy. Dla mieszkańców został podstawiony beczkowóz z wodą. Wielometrowa kolejka oblegała pojazd aż do późnych godzin wieczornych, kiedy niesprzyjająca, zimowa aura zmusiła Słupczan, by powrócili do swoich mieszkań.

To dopiero początek

Jak udało nam się ustalić piątkowa przerwa w dostawie wody to zaledwie początek w wielotygodniowym paraliżu miasta. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że zbadany musi zostać każdy metr instalacji, która doprowadza wodę do domów, mieszkań, urzędów, instytucji czy sklepów. Powód pozostaje nieznany. Komentarza w sprawie odmówił burmistrz miasta Michał Pyrzyk. We wtorek, punktualnie o godzinie 12.00 ma zostać zorganizowana konferencja prasowa w Urzędzie Miasta, która wszystko wyjaśni. Tego samego dnia każdy mieszkaniec otrzyma do domu szczegółowy harmonogram z programem wyłączeń.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ