To prawda, że sytuacja z fotografii może się wydawać nieprawdopodobna. Jeżeli kogoś interesują losy Parku Miejskiego w Słupcy, przedstawiamy całą tą sytuację w tekście poniżej. Sami byliśmy zaskoczeni weekendowym wydarzeniem.
Zmieniona ustawa o ochronie przyrody oraz zmiany w ustawie o lasach, które weszły w życie 1 stycznia tego roku, częściowo znoszą obowiązek uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów. Obecnie prywatni właściciele nieruchomości mogą bez zezwolenia usunąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach. Konieczny do spełnienia jest jednak warunek, że działanie to nie jest związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Podobnie rzecz ma się z wycinaniem drzew i krzewów w celu przywrócenia gruntów nieużytkowych do użytkowania rolniczego, tutaj także wycinka drzew nie wymaga zezwolenia.
Fotografie specjalnie dla Głosu Słupcy przygotowali uczniowie z Ekonomika uczestniczący w projekcie stadtecken. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na ważne aspekty dotyczące ochrony środowiska. Kreatywny zespół startuje również ze swoją nową stroną internetową, której adres podajemy na końcu artykułu. Nowa strona internetowa projektu stadtecken będzie prowadzona w dwóch językach polskim i angielskim, co automatycznie zwiększy zasięg jej odbiorców.
Na stronie przedstawiony jest pełny zakres usług oferowanych przez uczestników tego szkolnego projektu. Jak tłumaczy pomysłodawca Bartosz Kistela, na stronie będą również opisane szczegółowo mozliwości współpracy z grupą stadtecken. W naszej ofercie przewidziane są takie modele współpracy, jak: abonament, reklama na odzieży oraz promocja poprzez social media. Umieszczając logo na naszej odzieży będziemy reklamować firmę w czasie naszych podróży i wyjazdów. – mówi Kistela.
Podstawową ideą projektu stadtecken jest stworzenie pracowni graficznej, która będzie samowystarczalna, a jednocześnie, w której młodzież będzie uczyć się zawodu na sprzęcie wysokiej jakości. Nie mają zamiaru oszczędzać na nowinkach technicznych w tym zakresie.
System współpracy z firmami pozwoli stadtecken stać się niezależnym finansowo. W ten sposób będą mogli planować wydatki, a także stypendia dla zaangażowanej w projekt młodzieży.
W tym roku dla uczniów uczestniczących w projekcie zajęcia organizowane są w formie warsztatów. Celem projektu jest zmiana toku nauczania na system dualny. W rezultacie uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe 3 dni w tygodniu, a pozostałe dni poświęcą na zajęcia teoretyczne w szkole.
Dziś mieliśmy przyjemność poznać dwóch członków team-u stadtecken: Jakub Hyży z kl. IIb Technik organizacji reklamy i Julia Andryszak z kl. III Technik – Logistyk. Oboje wiążą swoja przyszłość z pracą w reklamie.
Zapraszamy na nową stronę internetową stadtecken.pl oraz śledzenia Video-Bloga pod adresem: https://goo.gl/ZdCPpq
Piotr Stróżyk