Ścianka wspinaczkowa i kort do squasha oddadzą pod koniec stycznia! Podajemy parametry obiektów.

141
wyświetlenia

Już pod koniec stycznia tuż przed feriami planujemy oddać do użytku ściankę wspinaczkową i kort do squasha, które przypomnę są zlokalizowane na sali gimnastycznej po byłym gimnazjum. Trwają w tej chwili ostatnie prace wykańczające – informuje Jacek Szczap, zastępca burmistrza.

Kort do squasha został zamontowany w systemie SAXON Sport System, a składają się na to: ściany z ciśnieniowo laminowanych paneli (Fiberesin), podłogi wykonane z bardzo wysokiej jakości bezpoślizgowego parkietu z litego drewna bukowego. Wszystkie elementy kortu SAXON są certyfikowane przez Światową Federację Squasha.
Wymiary kort do squasha: długość – 9,5 m; szerokość – 6,4 m; wysokość ściany czołowej – 4,57 m; wysokość ściany tylnej 2,13 m. Koszt inwestycji ponad 127 tysięcy złotych.

Ścianka wspinaczkowa stanowi strukturę imitującą naturalną skałę. Kształt został zaprojektowany tak , aby dał możliwość wspinania się na różnym poziomie zaawansowania. Ścianka została wyposażona w zestaw podstawowych chwytów wspinaczkowych w 4 kolorach i rozmiarze od XS do XXL. Przy ich użyciu na boulderowni zostały przygotowane trasy wspinaczkowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Dla bezpieczeństwa korzystających zamontowano materace asekuracyjne które mają wysokość 30 cm. Powierzchnia wspinaczkowa wynosi 64,11 m2, wysokość ścianki to 4,20 m. Koszt inwestycji to 113 tysięcy złotych.
Przed wykonaniem ścianki wspinaczkowej i kortu do squasha wykonano modernizację i adaptację sali gimnastycznej po byłym gimnazjum za kwotę ponad 97 tysięcy złotych. Cały koszt tych inwestycji wyniósł ponad 337 tysięcy złotych – dodaje Jacek Szczap.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ