Ruszyły procesy przeciwko „Kurierowi Słupeckiemu”

1713
wyświetlenia

W minionym tygodniu rozpoczęły się obydwa procesy – karny i cywilny wytoczone przez wicemarszałka Eugeniusza Grzeszczaka przeciwko dziennikarzowi Zbyszkowi Walczakowi i właścicielowi Kuriera Słupeckiego Januszowi Ansionowi.

W minioną środę w konińskim Sądzie Okręgowym ruszył proces cywilny. A w zasadzie nie ruszył, gdyż na sprawie nie stawił się świadek powołany przez pozwanych Walczaka i Ansiona. Na kolejną odsłonę sprawy i kolejnych świadków przyjdzie poczekać. Konkretny termin nie został jeszcze ustalony, prawdopodobnie będzie to przełom stycznia i lutego przyszłego roku. Wicemarszałek domaga się od dziennikarzy przeprosin w krajowych i lokalnych mediach oraz zadośćuczynienia w kwocie 30 tys. zł. na rzecz Caritas Polska. W konińskim sądzie toczy się jeszcze jedna sprawa przeciwko Kurierowi. Z powództwem cywilnym wystąpiła nauczycielka słupeckiego ekonomika, Marlena Wysocka.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

2 KOMENTARZE

  1. Może u Was można dać komentarz bo Kurier stosuje cenzurę!
    Otóż nie mam nic przeciwko dziennikarzowi ale P. Ansion nie pozwala wypowiedzieć się na jego stronie. Więc nie ma tam krzty uczciwości a tak niby się ją chwalą.
    Napisałem im , że życzę im aby przegrali bo nie wierzę w nich i robią ludziom świństwa w tej gazecie.
    Jak dałem im materiały ( prawdziwe ) to nic nie napisali o tym tylko bezczelnie oczernili mnie.
    Precz z oszustami!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ