Rusza wypłata 300 plus na wyprawki szkolne dla uczniów!

144
wyświetlenia
SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJWRP2+DMBDF90r9DoiZIQRIaLYOHbt1izoc9gWsGIy4c6oq4rvX5k9lpKhSN9/v3Z3uPd+fn6IoroCUiE/R3VeuVlpb4gFYmc7hXbJwlIrNoEB76Nk4KTExsCWkYEWlamIjrn1j2DierjsEdI8Fib0hxROnjTAgtMSqxZBeXJtWEKJpVNrO92W/0HSyCLuoscw4TEdsDnOWTXvhPn1I954GngUw1i6MreslyPNcR6uwOGcnxW/SijnZJBDJVl58VyRQa+jQWIpXfUz+2PfRYPQ6MP1j3fz4XD1CjZ349jbGwOCAGmH+1PPcGl+/XHDtZHhpuimJJqjBSmWCQG5GgPYDWRjdlGkwJV2W/tw025VFkZaH42Ff5seXPHc3jz+PeVs6pAIAAA==

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o pieniądze na wyprawkę szkolną. 18 lipca ruszą pierwsze wypłaty świadczeń 300 plus.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada wyłącznie elektronicznie.
Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Informację o przyznaniu wsparcia rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wcześniej otrzyma powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia na PUE ZUS, które przyjdzie na adres mailowy wskazany we wniosku. Pieniądze z programu „Dobry Start” zostaną przekazane na konto w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wyjaśnia rzeczniczka.

Pierwszych kilkaset tysięcy świadczeń zostało już przyznanych. Wypłata środków nastąpi 18 lipca 2022 roku. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu wsparcia. W sytuacji, gdy sprawa będzie wymagała przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które będzie umieszczone na jego indywidualnym profilu na portalu PUE ZUS. O tym, że wezwanie jest na PUE ZUS, zostanie poinformowany sms-em, który zostanie wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.
Szacuje się, że z dofinansowania wspierającego uczniów w zakupie niezbędnego wyposażenia do szkoły skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ