Ruch wahadłowy od granicy miasta do Jaroszyna!

449
wyświetlenia

Na odcinku drogi powiatowej od granicy miasta do Jaroszyna trwa układanie krawężników oddzielających pas jezdni od chodnika, który zostanie zbudowany wzdłuż przebudowywanego fragmentu drogi. Obecnie na drodze występują utrudnienia w ruchu pojazdów, który sterowany jest wahadłowo przy pomocy mobilnej sygnalizacji świetlnej.

Zadanie realizowane jest w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 3090P na odcinku Słupca – Zagórów”. Dziś (11.07.) na placu budowy pojawili Jacek Bartkowiak – starosta słupecki, wicestarosta Czesław Dykszak, członek Zarządu Powiatu Andrzej Bernat i dyrektor PZD Michał Klotschke, aby zapoznać się z postępem robót. Zgodnie z informacją szefa Powiatowego Zarządu Dróg, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się we wrześniu br., choć nie wykluczone, że wykonawca – firma TRANSBRUK Marek Begier SKA z Nekli upora się z zadanie jeszcze przed końcem wakacji.
Drugim, wizytowanym przez władze powiatu odcinkiem na trasie Słupca – Zagórów był fragment od drogi wojewódzkiej nr 467 do mostu w Lądzie, gdzie przygotowany został pas gruntu pod przyszły chodnik, a niebawem rozpocznie się frezowanie nawierzchni jezdni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ