Rozstrzygnięcie etapu regionalnego XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

340
wyświetlenia

Konkurs zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego skierowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VIII i przebiegał pod hasłem: „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY”.

Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.
Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami były Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu była firma AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Do Placówki Terenowej KRUS w Słupcy wpłynęły prace z 11 szkół podstawowych, w sumie w konkursie wzięło udział 317 uczniów.
Posiedzenie komisji konkursowej w składzie:
Anita Szykowna – Kierownik PT KRUS w Słupcy,
Monika Mikołajczak – Instruktor plastyki MDK w Słupcy,
Ewelina Czechowska – Kierownik ARiMR w Słupcy,
Renata Cholewińska – Inspektor w Starostwie Powiatowym,
Danuta Woźniak – Główny doradca koordynator WODR w Słupcy,
Mariusz Pawela – Młodszy brygadier PSP w Słupcy
Iwona Czerniak – Kierownik biura WIR, odbyło się 6.04.2023 r. w sali herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy. Komisja oceniała prace ze szkół:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy,
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy,
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie,
Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach,
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej,
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym,
Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem,
Szkoła Podstawowa im . Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie,
Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie,
Szkoła Podstawowa im. Władysława Lorkiewicza w Orchowie,
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lisewie.
W I grupie wiekowej (klasy 0 – 3):
I miejsce Karina Pokrop (SP Cienin Zaborny)
II miejsce Sebastian Sobczak ( SP Ostrowite)
III miejsce Maria Szternel (SP Lisewo)
Wyróżnienia:
Maria Wilczewska (SP Koszuty), Malwina Szternel (SP Lisewo), Gracjan Pakulski ( SP Lisewo), Szymon Walczak (SP Giewartów).
W II grupie wiekowej (klasy4-8):
I miejsce Maja Pułról (SP nr 1 Słupca),
II miejsce Adam Kujawa ( SP nr 3 Słupca),
III miejsce Julia Pająk (SP Giewartów).
Wyróżnienia:
Aleksandra Lewandowska (SP Kowalewo Opactwo),
Julia Rzemyszkiewicz (SP 1 Słupca),
Kajetan Rąbczewski (SP 1 Słupca),
Maja Kowalska (ZSP Strzałkowo),
Kamila Kryszak (ZSP Orchowo).
Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom oraz zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ