Rozbudowa drogi Słomczyce – Sierakowo. Wytyczono objazdy

285
wyświetlenia
DCIM100MEDIADJI_0164.JPG

Na rozbudowywanym odcinku drogi powiatowej 3074P Słomczyce – Sierakowo rozpoczęły się dzisiaj (08.05.) prace związane z układaniem pierwszej warstwy nawierzchni bitumicznej. Mają one potrwać do najbliższego piątku.

Wspomniany odcinek w dalszym ciągu jest zamknięty dla ruchu pojazdów, a komunikacja pomiędzy miejscowościami odbywa się wyznaczonymi objazdami.
Przypomnijmy, że inwestycję, która została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Koła.
Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni wraz z podbudowami, wykonanie przebudowy skrzyżowania z drogą powiatową nr 3040P, wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami, wykonanie poboczy, krawężników, ścieku przykrawężnikowego, rowów przydrożnych wraz z odcinkowym zarurowaniem oraz wykonanie zieleni z humusu. Na przełomie maja i czerwca prace powinny zostać zakończone.
Inwestycja możliwa była dzięki współpracy samorządów powiatu i gminy Strzałkowo. Mimo że gmina nie partycypuje finansowo w przedsięwzięciu, to przez jej teren przebiega rozbudowywany fragment drogi.

Tekst: Biuro Promocji i Strategii Starostwa Powiatowego w Słupcy.
Zdjęcia: Michał Klotschke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ