Rodzi się Towarzystwo

1253
wyświetlenia

Już za kilka dni po raz pierwszy zbierze się komitet założycielski nowego stowarzyszenia pod nazwą ?Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej?.

Obecnie inicjatorzy powołania do życia takiej organizacji w miasteczku przeprowadzają konsultacje i rozmowy z potencjalnymi członkami Towarzystwa. Mają się w nim znaleźć ludzie czynu i pomysłów, zaangażowani w szkolnictwo, kulturę, regionalizm, lokalny samorząd a także działacze sportowi i społecznicy.

Działalność stowarzyszenia będzie miała na celu aktywizację życia kulturalnego w mieście, poprzez organizowanie imprez, wydawnictwo a celem nadrzędnym ma być uruchomienie Izby Pamięci Ziemi Zagórowskiej. To marzenie wielu historyków i regionalistów, ale dotychczasowy opór niektórych ludzi i przysłowiowe ?schody? uniemożliwiły realizację tego przedsięwzięcia. Może teraz bardziej zwarta grupa aktywistów poradzi sobie z tym problemem.

Stowarzyszenie zostanie zarejestrowane z KRS, co umożliwi aplikowanie o środki z funduszy unijnych. O spotkaniu założycielskim wkrótce poinformujemy naszych czytelników.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ