Raport Głosu.Nowe zakupy, zmiany, oszczędności, redukcje etatów – szpital po reformach

1589
wyświetlenia

Stasiak wciąż choruje

 Dyrektor Stasiak po 6 miesięcznym okresie zwolnienia chorobowego przedstawił kolejne L4, na okres od 25 października do 21 lutego. Tym razem jest to zwolnienie tzw. rehabilitacyjne. Takie zwolnienie przysługuje nawet do roku czasu. –Ale po upływie 3 miesięcy można zacząć podejmować jakieś decyzje personalne – mówi starosta. Póki co na stanowisku dyrektora pozostaje Iwona Wiśniewska.

 Nasze karetki wciąż jeżdżą

 Zapowiadany od pół roku konkurs na usługi ratownictwa medycznego nie został ogłoszony. Wojewoda zamieszał w samorządach po czym przełożył konkurs o kolejne pół roku. Umowa wygasa 31 grudnia tego roku. Po serii spotkań, trudnych negocjacji udało się włączyć w ten przyszły system gminę Zagórów, która do tej pory podlegała pod Pyzdry. Starostowie z powiatów z byłego województwa konińskiego plus Września, Gniezno, Środa byli także „po słowie” z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Koninie, która miała wystartować w konkursie w imieniu pozostałych samorządów. Kiedy wszystko było ustalone, okazało się, że konkurs się nie odbędzie. Umowy będą aktualne do czerwca 2013 roku a nieoficjalnie mówi się, że nawet do końca przyszłego roku.

 Od grudnia tylko zabiegi nagłe

 W związku z nikłą nadzieją na to, że NFZ zapłaci słupeckiemu szpitalowi za nadwykonania dyrektor Wiśniewska wraz z wicedyrektorem Januszem Musiałem podjęli decyzję, że od 1 grudnia w słupeckim szpitalu będą się odbywać tylko zabiegi nagłe.

więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ