Raj dla lekkoatletów

1458
wyświetlenia

Na nowy rok szkolny 2011 we wrześniu Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy otrzyma w prezencie od powiatu kompleks sportowo ? rekreacyjny z pierwszą w Słupcy lekkoatletyczną bieżnią sprinterską oraz skocznią w dal.

 

 

 

Obecnie na placu przy ?zetce? trwa usuwanie nawierzchni asfaltowej, pokrywającej poprzednio boisko. Dzięki napisanemu do Urzędu Marszałkowskiego wnioskowi o dofinansowanie inwestycji modernizacji boiska, udało się pozyskać kwotę 60 tysięcy złotych. Druga część wyłoży powiat z tegorocznego budżetu.

 

Program Urzędu Marszałkowskiego, który współfinansuje remont boiska zakłada, że powstać ma obiekt z przeznaczeniem do uprawiania lekkiej atletyki: biegów oraz skoków w dal. Dotychczas na terenie miasta sport ten można było uprawiać na stadionie miejskim przy ulicy Gajowej, jednak żużlowa nawierzchnia bieżni oraz rozbieg do skoczni na pomarszczonej gumowej wykładzinie to standardy daleko odbiegające od warunków, w których winno się uprawiać ?królową sportu?.  Więcej w najnowszym wydaniu „Głosu Słupcy”.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ