Radny wzywa na sesji policję…

1417
wyświetlenia

„Przewodnicząca łamie zasady demokracji”

Jedenaście godzin trwała ostatnia sesja Rady Gminy Rzgów, którą jak zwykle zdominował chaos, kłótnie i „wycieczki personalne”. Stałym punktem programu był zamiar odwołania Ewy Biernackiej z funkcji Przewodniczącej Rady. I tym razem opozycja została zablokowana…

Obrady sesji rozpoczęły się z samego rana, bo o godzinie 9.00. Trwały do samego wieczora, bo do 20.00. Poruszono wiele istotnych dla gminy tematów, między innymi spraw związanych z funkcjonowaniem w gminie jednostek OSP, dyskutowano nad propozycją wójta w sprawie zagospodarowania pustostanów w miejscowym gimnazjum, a także omawiano bieżące zmiany w budżecie. Każdemu punktowi towarzyszyły wzajemne „opluwanie się” i złości. W tym niecodziennym chaosie, radny Wiesław Czaja zasugerował, żeby obecny podczas obrad szef posterunku policji w Rychwale przysłał do Rzgowa radiowóz, bo może się okazać, że potrzebna będzie w urzędzie interwencja służb mundurowych. Na szczęści „pyskówki” nie zamieniły się w fizyczną szarpaninę.

Opozycja już na samym wstępnie usiłowała zmienić porządek obrad, wnioskując o ujęcie w nim punktu, który zakładał odwołanie Ewy Biernackiej w funkcji przewodniczącej Rady Gminy. Niestety radna Biernacka po raz kolejny nie zgodziła się wprowadzić takiego punktu pod obrady, tłumacząc sprawę podobnie, jak poprzednim razem.

więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ