Radny pyta o nieetyczny ubój dzików

265
wyświetlenia
Obrazek poglądowy

Radny Andrzej Kasprzyk podczas obrad sesji Rady Powiatu zainteresował się ubojem dzików w powiecie słupeckim. Z informacji jakie radny posiadał wynikało, że ubój dzików nie jest przeprowadzany prawidłowo.

Andrzej Kasprzyk – Jak wygląda obecnie proces związany z wybijaniem dzików? Czy to jest proces, który trwa? Wiele się mówi wśród myśliwych na temat nieetyczności, że strzela się do loch, które są prośne. Na dziki nie ma okresu ochronnego. Jak wygląda to pogłowie dzików na naszym terenie?.
Henryk Tylman (radny powiatu z gminy Powidz) – Z mojego doświadczenia i wiedzy z terenu gminy Powidz mieszkańcy zgłaszali, że jest bardzo dużo dzików. Przyjechali myśliwi na trzy din na obserwacji terenu. Okazało się, że widzieli lochy z młodymi i nikt do nich nie strzelał. Tak postępują prawdziwi myśliwi. Wiemy, że są obszary, gdzie dziki się rozprzestrzeniają coraz więcej.

Z powyższej wypowiedzi nie wynik, że ubój dzików na pewno jest prawidłowy. Jeżeli państwo wiedzą na ten temat więcej prosimy o podzielenie się z nami w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ