Radny Mariusz Król pyta o brakujących w słupeckim szpitalu radiologów

432
wyświetlenia

W piątek 31 marca radny Mariusz Król zwrócił uwagę na trudności jakie maja pacjenci z badaniami radiologicznymi i przesuwanie terminów badań. Dyrektor Maciej Sobkowiak zobowiązał się, że sytuacja w kwietniu 2023 ulegnie poprawie

Mariusz Król pyta o radiologów – Jak wiemy podczas kadencji poprzedniego dyrektora została zakończona współpraca z dwoma bardzo dobrymi radiologami. Obecnie jest z tym problem. Pacjenci otrzymują sms-y, że do końca miesiąca badania się nie odbędą.

Dyrektor Maciej Sobkowiak Problem bierze się z deficytu różnych specjalistów na rynku pracy. Są to między innymi specjalizacje pulmonologia,, pediatria i radiologia.  Jestem po uzgodnieniach z radiologami z poznańskiego zespołu radiologicznego. Problemy pojawiły się po restrukturyzacji dwóch szpitali poznańskich, Szpitala Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej i szpitala przy ul. Przybyszewskiego. Doszło do integracji tych szpitali i powstał jeden. Po restrukturyzacji zespół radiologów, który pracował przy ul. Długiej przechodząc pod nową dyrekcję został obarczony dodatkowymi zadaniami. Ograniczono też formalnie ich pracę w innych jednostkach.
Doszliśmy do wniosku z prof. Muszkatem że musimy zmienić formułę współpracy.Od kwietnia część lekarzy będzie przyjeżdżała w godzinach popołudniowych (od 15-tej)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ