Przywrócą Powidzowi dawny blask

1343
wyświetlenia

Gmina Powidz zmierza odzyskać dawny blask, którego najjaśniejszym punktem ma być Ośrodek Wypoczynkowy Łazienki. Dawniej placówka była znanym uzdrowiskiem, słynącym w całym kraju. Przygotowania do tego projektu są już w zaawansowanym stadium.

Powidzcy samorządowcy na czele z wójtem gminy Ryszardem Grześkowiakiem są gotowi do złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach środków z funduszy Unii Europejskiej na dofinansowanie zadań związanych z infrastrukturą turystyki. W latach ubiegłych można było otrzymać dofinansowanie takich projektów w wysokości 65proc. kosztów kwalifikacyjnych. Póki co plany ambitne i dodatkowo – co najważniejsze – wysoce realne. Ponadto projekt rewitalizacji powidzkich Łazienek wraz z projektem promenady zostanie przedłożony do Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektów kluczowych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jeśli Zarząd Województwa Wielkopolskiego podzieli opinie powidzkiego samorządu, gmina uzyska kolejne dofinansowanie i tym samym w mniejszym stopniu zaangażuje środki własne.

Założenia projektu są imponujące, są to m.in.: budowa dwóch zadaszonych pomostów, budowa oranżerii w centralnej części budynku od strony plaży, wydzielenie pola namiotowego w nowej lokalizacji, nowy plac zabaw z elementami aquaparku, przebudowa boiska i pokrycie go nawierzchnią poliuretanową, wyprofilowanie i ukształtowanie części plaży, podniesienie rangi i uwypuklenie elementu zabytkowego w postaci Góry Zamkowej, kompleksowe prace nad roślinnością i oświetleniem. Dodatkowym elementem infrastruktury na terenie ośrodka jest muszla koncertowa. Projekt wyszedł spod ręki Pracowni Sztuki Ogrodowej ?PRADO? z Konina.

W całość projektu idealnie komponować się będzie promenada, która swoim zasięgiem będzie obejmować linię nadbrzeżną od Dzikiej Plaży? do restauracji ?Jabłona?, której koszt oscyluje wokół kwoty 2.5 mln zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ