Przewoziła dzieci mając ponad 3 promile!

1753
wyświetlenia
Obrazek poglądowy

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie udaremnili dalszą jazdę 43-letniej mieszkance gminy Golina która przewożąc 2 swoich dzieci w pojeździe miała ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci konińskiej drogówki wczoraj tuż po godzinie 15.00 w Koninie na ulicy Poznańskiej zatrzymali do kontroli drogowej opla corsę. Za kierownicą auta siedziała 43-letnia mieszkanka gm. Golina. Podczas sprawdzeń policjant wyczuł od kobiety silną woń alkoholu. Postanowił sprawdzić jej stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa kierująca wykazała się dodatkowo skrajną nieodpowiedzialnością, gdyż oprócz niej autem podróżowała dwójka jej nieletnich dzieci w wieku 8 i 16 lat. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Dzieci zostały przekazane w bezpieczne ręce, natomiast nietrzeźwą matkę zatrzymano i doprowadzona do PDOZ-tu.

Dziś 43-latka została przesłuchana. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Prokuratura po zapoznaniu się z materiałami rozważy również podjęcie decyzji o narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ