Dropiński pyta o koszt utrzymania nowej części szpitala! Przekazanie szpitala nadal niejasne!

1007
wyświetlenia

Podczas XXXVI sesji Rady Powiatu Słupeckiego radni Przemysław Dropiński zapytał ile kosztuje utrzymanie nowej części słupeckiego szpitala, tej nieużywanej?

Jeśli chodzi o pytanie dotyczące utrzymania nowej części szpitala, to w tej chwili nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Na najbliższe posiedzenie komisji zdrowia odpowiedź na to pytanie przygotuję – brzmiała odpowiedź starosty Jacka Bartkowiaka.
Należy wiedzieć, że termin najbliższej komisji zdrowia jest przewidywany m/w za miesiąc. Kto wie.., może radny Dropiński zapomni i nie trzeba będzie odpowiadać i informować o tym opinii publicznej.

Drugi problem poruszył radny Andrzej Kasprzyk. Ku naszemu zdziwieniu tym razem nie pytał jakie dokumenty towarzyszyły niejasnemu dla opinii publicznej przekazaniu nowego skrzydła szpitala.
W styczniowym protokole z zebrań Zarządu Powiatu wczytałem się w uwagi p.o. Rafała Spachacza dotyczące przejmowania nowej części szpitala. Widziałem ten 3-4 stronicowy dokument po raz pierwszy i nie ukrywam, że dyrektor miał zasadne uwagi i spostrzeżenia. Między innymi kwestia wykonawstwa Fotowoltaiki. Ja mam pytanie związane z ostatecznym rozliczeniem. Z informacji wynika również, że są trzy sprawy sporne z podwykonawcami. Jakie to są kwoty i w chwili obecnej jaka kwota jeszcze pozostaje w środkach powiatu, która jest wymagana przez wykonawcę? – pytał radny.

My mamy zarezerwowaną kwotę, której nie zapłaciliśmy wykonawcy za odbiór końcowy. Kwota wynosi 208000 zł. Są to roszczenia zgłaszane na mocy przepisów prawa i podwykonawcy mogą ubiegać się o te pieniądze. Natomiast my tych pieniędzy nie wypłacimy dopóki nie będzie rozstrzygnięć, które uznamy za ostateczne. wyjaśniał starosta.

Tak czy inaczej odpowiedzi na to jakie dokumenty istnieją w związku z nagłaśnianym przez władze powiatowe przekazaniu nowej części szpitala dyrekcji jak nie było tak nie ma. Jeden Przemysław Dropiński delikatnie, wręcz nieśmiało pyta ile to nieużywane na razie miejsce kosztuje. Nie dodaje jednak kogo kosztuje?
Poniżej artykuł, w którym próbowaliśmy się dowiedzieć prawdy o przekazaniu. Jak widać radni już nie pytają, nie chcą wiedzieć jakie dokumenty temu przekazaniu towarzyszyły.

Kto naprawdę jest odpowiedzialny za nową część słupeckiego szpitala?

8 KOMENTARZE

 1. Dlaczego radny Dropiński nie zarząda wszystkich kopi dokumentów od rozbudowy i przekazania. Ma prawo podobnie jak media. Czemu nie pokazać tego mieszkańcom ????? Mamy do tego świętego prawa !!!!!!!!!!

  • Pod art jest link do artykułu o tym jak wyglądała próba poznania prawdy o przekazaniu szpitala dokonana przez redakcję Głosu Słupcy.
   Jest tam cytowana odpowiedź starosty dla radnego Dropińskiego: „…Protokół odpowiedniej treści, którą wspólnie wypracowaliśmy w uzgodnieniu ze szpitalem został podpisany przeze mnie, wicestarostę, przedstawicieli szpitala w chwili kiedy to przekazanie nastąpiło…”
   Nadal żaden z radnych nie ma odwagi oficjalnie zażądać dokumentów towarzyszącym przekazaniu szpitala.
   Pytanie nasze brzmi : Czego się boją?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ