Przedszkole w Strzałkowie już we wrześniu!

1130
wyświetlenia

Nadal trwa rekrutacja dzieci w wieku między 2,5 – 5 lat, a placówka zacznie funkcjonować już we wrześniu 2012 roku. Całość będzie osadzona w nowym budynku, bardzo przestronnym jak również przystosowanym do osób niepełnosprawnych. Na maluchów czeka cała masa wspaniałych zajęć, a także profesjonalna opieka.

Nowy wymiar instytucji opiekuńczo-wychowawczej

W budynku znajduje się stołówka, własna kuchnia, szatnia dla dzieci, sala gimnastyczna o powierzchni 89 metrów kwadratowych. Najważniejszym elementem nowego budynku przedszkola są cztery, nowocześnie urządzone sale dla dzieci, gdzie przy każdej z nich znajduje się łazienka i sanitariaty. W sumie placówka jest w stanie przyjąć 52 dzieci, czyli po 13 do każdej grupy. Całość będzie prosperować w godzinach od 6.00 do 18.00. Nad dziećmi czuwać będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna – przede wszystkim nauczyciele wychowania przedszkolnego, którzy posiadają nie tylko wykształcenie kierunkowe, ale również predyspozycje i doświadczenie w pracy właśnie z małymi dziećmi.

Jedyne takie przedszkole w okolicy

Jeśli idzie o innowacje, związane z nową placówką opiekuńczo-wychowawczą w Strzałkowie warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak na przykład poddawanie dzieci badaniom na początku każdego roku szkolnego przez ortopedę, laryngologa i logopedę, korzystanie z metod wspomagających rozwój dziecka Gruszczyk-Kolczyńskiej czy profesora Rocławskiego” – jako nowoczesną metodę nauki czytania i pisania oraz metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Dodatkowo organizowane będą zajęcia z edukacji prozdrowotnej i ekologicznej, występy teatrzyków, zajęcia z dogoterapii – metodzie wspomagającej proces rehabilitacji z udziałem odpowiednio wyselekcjonowanych i wyszkolonych psów, prowadzonych przez wykwalifikowanego terapeutę. Nie zabraknie także nauki gry w szachy, sztuki walki – wszystko to dla chętnych pociech. Naturalnie przedszkole prowadzić będzie zajęcia objęte podstawą programową, które wynikają z Ustawy o Systemie Oświaty. Wśród dodatkowych zajęć znalazły się takie propozycje jak zajęcia informatyczne z wykorzystaniem laptopów oraz nowoczesnego oprogramowania, zajęcia muzyczno-wokalne, plastyczno-techniczne, taneczne, sportowe, rytmika a także codzienne zajęcia z języka angielskiego.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ