Przedszkole „Jedynka” pożegnało sześciolatków grupy „Słoneczka”

1421
wyświetlenia

W piątek 22 czerwca w Przedszkolu „Jedynka” pożegnano ostatnia grupę sześciolatków „Słoneczka”. W zwyczaju tego przedszkola pożegnania organizują w kameralnej atmosferze rodzice dzieci poszczególnych grup. W związku z tym placówka przeżywała wzruszające chwile rozstań od poniedziałku, a obsługa co drugi dzień przynosiła do pracy galowe stroje.

Jak mówi dyr Dorota Madaj ona emocje miała szczęście emocje przeżyć potrójnie. Dzieci z przejęciem mówiły wierszyki napisane specjalnie na tą okazję przez rodziców, a sami rodzice na koniec występów wyrecytowały wiersz o przedszkolu napisany przez jedna z babć. Tańce jak zawsze były teoretycznie przygotowane jak należy a w praktyce jak zawsze w „Jedynce” wyszły spontanicznie i aż szkoda było, że ta placówka ma tak małą świetlicę i słabe warunki lokalowe. Miejmy nadzieje, że to się wkrótce zmieni.
Goście specjalni burmistrz Michał Pyrzyk i inspektor oświaty Mariusz Król również zdawali się być zaangażowani w atmosferę. Po występach, podziękowaniach i wzruszeniach na salę został wniesiony w ciemności tort przy którym, co widać w galerii poniżej natychmiast zebrały się tłumnie odchodzące przedszkolaki-absolwenci.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ