Prezesem jestem po raz ostatni

3162
wyświetlenia

W minioną sobotę w stołówce obok Mostostalu na walnym zebraniu spotkali się wędkarze zrzeszeni w kole nr 14 „Mostostal”. Na kolejną kadencję prezesem Koła jednogłośnie wybrany został Zenon Romański. Jak zaznaczył – po raz ostatni.

 Wędkarze uczcili pamięć zmarłych czterech członków Koła chwilą ciszy a następnie przystąpiono do czytania sprawozdań oraz oczywiście wyborów do władz. Ustępujący prezes Zenon Romański mocno liczył na to, że będzie miał kontrkandydata. – Mówiąc uczciwie, myślałem, że będę mógł zrezygnować. Jest tu tyle osób, miałbym następce. To jest mobbing – mówił pół żartem prezes. Koledzy wędkarze głosami z sali przekonali prezesa by kandydował na kolejną kadencję. Za jego kandydaturą zagłosowało prawie jednogłośnie, z jedynym wstrzymującym prezesa Zenona Romańskiego. Skład Zarządu Koła uzupełnili: Zygmunt Grześkowiak, Szczepan Augustyniak – zastępcy prezesa, Ryszard Jóźwiak – skarbnik, Grzegorz Wieczorek – sekretarz, Jan Krawczyński – gospodarz Koła, Andrzej Staniszewski, Józef Trzeszczyński, Ryszard Włodarczyk – członkowie. W skład komisji rewizyjnej na kolejne 4 lata zasiądą: Hieronim Olejniczak – przewodniczący, Jan Szypuła – wiceprzewodniczący, Andrzej Szulczyński – sekretarz, Józef Baranowski, Józef Przewoźny – członkowie. W sądzie koleżeńskim „orzekać” będą: Krzysztof Świtalski – przewodniczący, Włodzimierz Wolniakowski – wiceprzewodniczący, Wojciech Ligocki – sekretarz, Roman Rzemyszkiewicz, Zbigniew Skwarek – członkowie. Wędkarzy w okręgu reprezentować będzie prezes Romański i Szczepan Augustyniak.

  • Dziękuję wam ale to moja ostatnia kadencja – mówił po wyborze nowy prezes Zenon Romański – Mam już swoje lata, czas by mnie ktoś zmienił. Prezes musi się zmieniać po prostu – dodał. „Zenuś – ty jesteś niezniszczalny jak Grzegorz Lato” – padło z sali. Widać za 4 lata nie będzie łatwo o kontrkandydata. Wędkarze są nadzwyczaj zadowoleni z rządów obecnych władz Koła. Mogą się uprzeć…  więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ