Prezes Nowak prosi o spotkanie

1103
wyświetlenia

Podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Gminy Ostrowite (27.01) informację dotyczącą ubiegłorocznej działalności wodociągowo – kanalizacyjnej Spółdzielni Kółek Rolniczych przedstawił prezes Marek Nowak. Jednocześnie prosił radnych o spotkanie, na którym określone zostałyby kierunki rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowo – kanalizacyjnych.

Jak tłumaczył, w 2011 r. na terenie gminy Ostrowite przybyło 28 przyłączy wodociągowych, ich łączna ilość na koniec roku wyniosła 1849. W ostatnim czasie w hydroforniach w Kąpielu i Giewartowie Holendrach zamontowane baterie kondensatorowe, pomalowano budynek hydroforni w Sierniczu Małym, pomalowano armaturę meblową, wykonano gipsowanie i malowanie pomieszczeń socjalnych hydroforni w Kapielu, ponadto przeprowadzono kapitalny remont pokrycia dachowego hydroforni w Giewartowie Holendrach. Jakość wody była kontrolowana na bieżąco przez inspekcję sanitarną i nie budziła żadnych zastrzeżeń.

W ubiegłym roku nastąpił wzrost ilości ścieków dostarczanych do oczyszczalni (w porównaniu z 2010 r. o 2068 m3). W 2011 r. do kanalizacji sanitarnej zostały podłączone 2 nowe przyłącza. Ze spraw konserwacyjnych przeprowadzono malowanie konstrukcji metalowych w pomieszczeniu prasy, sita z piaskownikiem oraz włazów żeliwnych.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ