Pracowity weekend i nietypowa interwencja strażaków OSP Witkowo

728
wyświetlenia

Mijający weekend okazał się bardzo pracowity dla druhów OSP Witkowo. W dniu 09 lipca 2023 jednostka została zaalarmowana aż trzy razy. Pierwsze zgłoszenie o godz. 12:09 brzmiało dość nietypowo: „coś wpełzło pod łóżko w altanie”.

Po przybyciu na miejsce ustalono, iż nowym „domownikiem”, który dostał się pod łóżko jest zaskroniec zwyczajny. Po schwytaniu węża i po konsultacji z weterynarzem zaskroniec przewieziony został w bezpieczne miejsce gdzie został uwolniony.

Drugie zgłoszenie o godz. 17:21 dotyczyło osoby wymagającej pomocy znajdującej się w wodzie Jeziora Niedzięgiel. Dyspozycja ta została jednak odwołana.
Trzecie, a zarazem ostatnie zgłoszenie, które wpłynęło do nas o godz. 19:03 dotyczyło zderzenia czołowego dwóch pojazdów w miejscowości Ługi na trasie z Witkowa do Powidza. Po dojeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono zderzenie dwóch pojazdów w którym cztery osoby zostały poszkodowane. Nasze działania polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu zasilania w pojazdach biorących udział w zdarzeniu. Na miejscu działaliśmy wspólnie z OSP Powidz, JRG z Gniezna i Słupcy, patrolami Policji (z Witkowa i Słupcy) oraz Zespołem Ratownictwa Medycznego z Witkowa.

W dniu 08 lipca 2023 r. o godz. 09:27 otrzymujemy dyspozycję wyjazdu do pożaru zboża na pniu spowodowanego zerwaniem linii energetycznej. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy miejscowościami: Mikołajewice a Malczewo.

Inf. OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ