Pożar domu jednorodzinnego! (zdjęcia) – Pomoc dla pogorzelców!

761
wyświetlenia

We wtorek 5 grudnia 2023 po godzinie 16:00 druhowie z OSP Witkowo otrzymali zgłoszenie: pali się dom jednorodzinny w miejscowości Strzyżewo Witkowskie. Szerzej o pomocy dla pogorzelców napisaliśmy TUTAJ

Do remizy stawiło się 15 druhów, co pozwoliło na wyjazd w pierwszym rzucie sekcji GBA [9-82] MAN, GCBA [9-81] Jelcz i GBA-Rt [9-85] Star-M. Na miejscu zastali rozwinięty pożar na poddaszu budynku jednorodzinnego z dwuspadzistym dachem przykrytym blachodachówką. Mieszkańcy opuścili go przed przybyciem strażaków.
Ze względu na konieczność uzupełniania zapasu butli z powietrzem zorganizowano ich dowóz do remizy samochodem SLRr [9-83] Mitsubishi, gdzie bez przerwy pracowała sprężarka zakupiona w ramach budżetu obywatelskiego.
Warunki pogodowe oraz pożarowe były bardzo ciężkie. Jeden pas drogi w kierunku Powidza był wyłączony z ruchu. Punkt tankowania zastępów przygotowano przy świetlicy wiejskiej w Strzyżewie. Na miejsce działań dotarli również druhowie z OSP Skorzęcin zastępem GCBA-Rt [9-84] Jelcz oraz GCBA-Rt [1-25] MAN oraz SD-37 [1-51] drabina mechaniczna z JRG Gniezno.
Z taką ilością sił i środków przystąpiono do natarcia na ogień, a otwarcie pokrycia dachowego pozwoliło na skuteczną wentylację i lokalizację pożaru.

Niezbędna jest pomoc materialna: w formie materiałów budowlanych i finansowa, na odbudowę domu. Dlatego prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym o kontakt Strzyżewo Witkowskie 10 lub kontakt telefoniczny 784 694 312. – Link do zbiórki

Fot i inf OSP Witkowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ