Pożar budynku gospodarczo-inwentarskiego!

718
wyświetlenia

W sobotę 8 października 2022 o godzinie 20.10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja dotycząca pożaru budynku gospodarczo-inwentarskiego w miejscowości Mielżyn gm. Witkowo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, jeden zastęp z OSP w Mielżynie oraz dwa zastępy z OSP w Witkowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar dachu budynku gospodarczo-inwentarskiego w niezamieszkałym gospodarstwie – na poddaszu tego budynku znajdowała się duża ilość słomy.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu i słomę. Po wstępnym przygaszeniu pożaru konieczna była częściowa rozbiórka dachu. Strażacy usunęli również z poddasza tlącą się słomę na zewnątrz, którą następnie przelano wodą. W działaniach wykorzystano również kamerę termowizyjną. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ