Powstaje nowa gazeta!

1635
wyświetlenia

?Głos Słupcy? już niedługo przestanie być najmłodszą częścią lokalnej, medialnej braci. Już wkrótce mieszkańcy Witkowa będą mogli zostać Czytelnikami nowego tytułu?

Poznajcie ?DYZIA?

Po raz kolejny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie dowodzi o kreatywności swoich podopiecznych ? tym razem wyrazem ambitnej młodzieży będzie internetowa gazetka szkolna ?DYZIO?. Już w tym tygodniu w szkolnych murach zbierze się kolegium młodych redaktorów i nauczycieli, współtworzących nowy tytuł. Redaktorami będą przedstawiciele poszczególnych typów szkół, którzy przekazywać będą wszelki nowinki z życia swoich klasowych społeczności, nie zabraknie także obszernych wywiadów i licznych, autorskich pomysłów.

Promocja szkoły, promocja młodzieży

Właśnie tak genezę ?DYZIA? tłumaczy opiekunka samorządu uczniowskiego i zarazem szkolna bibliotekarka Krystyna Żok.

To także bodziec do uwypuklenia specyfiki każdego typu szkoły, szansa na stworzenie niepowtarzalnej, dziennikarskiej rodziny, która wspólnie będzie tworzyć ten tytuł, promujący przy tej okazji naszą placówkę i jej uczniów ? dodaje Żok.

Krystyna Żok wespół z polonistką Henryką Robak będą pomagać uczniom, wspierać ich w dziennikarskich działaniach i zajmą się także stosowną korektą pisanych przez młodzież prac. Na chwilę obecność ?DYZIO? będzie miesięcznikiem a pierwszy numer ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

?Głos Słupcy? trzyma kciuki za debiutującą redakcję i zaprasza młodych dziennikarzy do współpracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ