Powołano Grupę Ratownictwa Medycznego przy OSP Kamień!

1053
wyświetlenia

Ze względu na wzmożoną ilość potwierdzonych zakażeń COVID-19, decyzją Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu w porozumieniu z okolicznymi jednostki OSP, powołujemy w naszej miejscowości Grupę Ratownictwa Medycznego.

JRG Pleszew przekazuje ambulans na teren operacyjny Kamienia do obstawienia luk wyjazdowych i pomocy Państwowemu Ratownictwu Medycznemu. Miejsce stacjonowania karetki to zaplecze garażowe naszej OSP.
Nowo powołana grupa będzie wspomagać ratowników medycznych. Ze wszystkich jednostek zostają oddelegowani ratownicy medyczni z okolicznych jednostek. Zespół wyjazdowy będzie pełnił dyżur ciągły 24h na dobę w systemie zmianowym. Najbliższy ratownik medyczny służy w OSP Szyszłowo. Ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zostali zobowiązani do ukończenia studiów wyższych na kierunku ratownictwo medyczne.
Jednocześnie informujemy, że poszukujemy chętnych lekarzy do pracy w nowo powołanej grupie medycznej i ZRM.
Sprzęt medyczny i magazyn lekowy w 50% jest już na stanie OSP. Brakującą część pozyskamy od fundatorów.
W następnym poście opublikujemy mapę operacyjną działania nowo powstałego zespołu. Zaznaczymy na nim granice terytorialne, do których miejscowości będzie mógł wyjeżdżać nowy zespół. Niebawem przedstawimy także składy osobowe ratowników, którzy będą pełnili służbę na karetce.

Inf OSP Kamień

4 KOMENTARZE

    • To był wczorajszy świadomy żart na Prima Aprilis. Sympatyczny pomysł OSP Kamień. Dziękujemy druhom za pomysł.

  1. Świetn pomysł na żart w okresie pandemi jak ZRM padają na R.j z przemęczenia ale czego można się spodziewać po ochotasach i kosmetyczkach pozdrawiam RATOWNIK ze Słupcy

    • Wyjatkowo wysoka kulturą osobista legitymuje się Pan ratownik. Byc może z słupeckiego ZRM. Gratulujemy również poziomu abstrakcji i poczucia humoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ