Powiatowe obchody Święta Policji 2022 – Galeria zdjęć!

780
wyświetlenia

W piątek 5 sierpnia w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy odbyły się powiatowe obchody Święta Policji.

W uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Słupcy insp. Roman Ciesielczyk, Naczelnik Wydziału Prawnego KWP w Poznaniu nadkom. Anna Chmiel oraz zaproszeni goście z przedstawicielami lokalnego samorządu na czele, policjanci i pracownicy słupeckiej komendy policji.
24 lipca 2022 roku minęła 103. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Obchodzone na pamiątkę tego dnia Święto Policji ma wzniosły i uroczysty charakter. To przejaw przywiązania policjantów do chlubnej historii, tradycji i munduru, który każdy funkcjonariusz nosi z honorem.
Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęto od mszy świętej, którą celebrował Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. 37 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Członkom związków zawodowych wręczono medale Zarządu Głównego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Obchody zakończyły występy młodych muzyków Dawida Króla oraz Jakuba i Krzysztofa Kołodziejczaków, a także policjanta Wydziału Kryminalnego Andrzeja Rubajczyka, Łukasza Gofra Gatarczyka i Damiana Piaseckiego. Ci ostatni tak rozbujali umundurowana publiczność, że jeszcze przed nieoficjalną imprezą chcieli bisów. Wielkie brawa dla artystów w tym jednego w służbie ale odważnie bez munduru na scenie. Gofer jako wokalista ma klasę. Powinien dostać jakiś mini awans za talent.

Awansowani w 2022 policjanci KPP w Słupcy:

przedterminowo na stopień nadkomisarza
Kujawa Wojciech

na stopień aspiranta sztabowego
Antkowski Marcin
Grabowska Anna
Janowski Zbigniew
Majewski Daniel
Marańda Krzysztof
Wojtczak Emil

na stopień starszego aspiranta
Kowalska Dorota
Król Małgorzata
Ryźlak Dariusz
Sowa Marek

na stopień aspiranta
Kurniewicz Agnieszka
Kurczewski Sebastian

na stopień młodszego aspiranta
Makowska Justyna
Dębowski Marcin
Marszałek Michał
Pietrzykowski Marcin
Urbaniak Dariusz
Machiński Maciej
Michalak Magdalena
Szypuła Piotr
Wrotecki Andrzej
Marszałkowski Daniel
Szkudlarek Andrzej
Wysokowski Roman
Dziarski Piotr
Król Sebastian
Przybylski Piotr

na stopień starszego sierżanta
Szymański Dominik
Śniegowski Jacek
Walczak Beata

na stopień sierżanta
Chmiel Weronika
Dominik Żminkowski
Przemysław Wiechciński
Kaczmarek Kacper

na stopień starszego posterunkowego
Kamil Kamiński
Krzysztof Żminkowski

W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi policjant przysłużył się do ochrony bezpieczeństwa oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” st. asp. Marcinowi Antkowskiemu.

Z okazji Święta Policji Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów podjął uchwałę o wyróżnieniu następujących funkcjonariuszy KPP w Słupcy:
– Medal Krzyż Niepodległości kl. II Zarządu Głównego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego otrzymali: Agnieszka Kurniewicz, Joanna Wolińska, Arkadiusz Adamski, Adam Kubicki, Piotr Szypuła, Łukasz Przystański.

Komendant Powiatowy Policji w Słupcy z okazji Święta Policji przyznał nagrody w postaci dodatkowych dni wolnych od pracy dla wszystkich pracowników Policji KPP w Słupcy.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ