Potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. Odpowie przed sądem

2400
wyświetlenia

Wczoraj w sąsiednim powiecie kierujący Audi A4 potrącił na przejściu dla pieszych 3 letnie dziecko. Kierujący pojazdem osobowym za swój czyn odpowie przed Sądem.

W dniu 15.06.2023 około godziny 18:30 w Koninie przy ulicy Przemysłowej 7 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym potrącił dziecko znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący Audi mężczyzna, nie dość, że złamał przepisy Ruchu Drogowego wyprzedzając inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, to na domiar złego jego niebezpieczny manewr zakończył się potrąceniem dziecka. Kobieta wraz z wózkiem dziecięcym, w którym siedziała dziewczynka przechodziły przez pasy. W wyniku tego zdarzenia dziecko zostało przetransportowane przez ZRM do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

48 letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo za swoje bezmyślne, nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.
Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Kierowco, przed przejściem dla pieszych ZWOLNIJ I ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ