Popełnił recydywę na prędkości. Dostał podwójny mandat!

830
wyświetlenia

Kierujący Volkswagenem Transporterem w przeciągu dwóch dni popełnił takie samo wykroczenie. Z uwagi na świadome działanie został ukarany w ramach recydywy, która oznacza między innymi wymierzenie kary grzywny w wysokości nie niższej niż dwukrotność dolnej granicy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 4 maja br. objęli posterunek obserwacyjno-kontrolny w Gutowie Małym. Niestety kierowcy dość często zapominają, że na ulicy Powidzkiej jest teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Odcinek ten jest na tyle newralgiczny, że jest także zaznaczany na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z problemem przekraczania prędkości. Podczas weryfikacji przestrzegania przepisów przez kierowców o godzinie 19:25 na pomiar prędkości wjechał kierujący Volkswagenem Transporterem.

Na nieszczęście 29-latka, przekroczył on dopuszczalną prędkość o 76 km/h, czyli w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 126 km/h. Jak się również okazało 2 maja br. mieszkaniec Wrześni popełnił to samo wykroczenie w Gnieźnie, gdzie zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Z uwagi na ważne czasowo pokwitowanie 29-latek mógł się poruszać. Jednak nie wyciągał wniosków i popełnił takie samo wykroczenie, co w jego przypadku skutkuje ukaraniem w tak zwanej recydywie. W związku z tym kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ