Popcornowy Dzień Chłopca w Przedszkolu w Młodojewie

239
wyświetlenia

Dnia 30.09.2022r. w Przedszkolu w Młodojewie odbył się Dzień Chłopca. Również w tym dniu po raz pierwszy obchodzono nietypowe święto, czyli Dzień Popcornu.

Dzieci pogłębiły swoje wiadomości na temat głównego składnika popcornu jakim jest kukurydza. Podczas zabawy badawczej mali inżynierowie sprawdzili właściwości fizyczne ziarna kukurydzy oraz gotowego już popcornu. Sokole oczy badały ich wielkość, kształt, zapach, twardość, po czym wyciągali wspólnie wnioski. Jak się okazało popcorn można używać nie tylko do jedzenia, ale także do zabawy i wykonania pracy plastycznej.
Po zabawach dydaktycznych nadszedł czas na upragnioną degustację. Milusińscy obserwowali jak można zrobić popcorn w maszynce oraz w kuchence mikrofalowej. Aby umilić czas naszym przedszkolakom sale zamieniły się w „ sale kinowe” , a przedszkolaki w widzów. Podczas seansu popcorn smakuje najlepiej.
W tym szczególnym dniu chłopców nie mogło zabraknąć życzeń oraz upominków wręczonych przez koleżanki z grupy.
Miłe wspomnienia zostały w pamięci , a przedszkolaki dalej ten dzień mogły świętować w domu z rodzicami zabierając z przedszkola mini kubełek z popcornem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ