Polska opiekunka w Niemczech a seniorzy

303
wyświetlenia

Praca opiekunki osób starszych cieszy się w Niemczech wielką popularnością. Nasi zachodni sąsiedzi są najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie, a rosnące oferty pracy dla opiekunek w Niemczech tylko podkreślają ten fakt. Oczywiście nie każdy senior wymaga stałej opieki, jednak niestety większość z wiekiem staje się coraz bardziej zależna od otoczenia.

Coraz więcej niemieckich rodzin rezygnuje z umieszczania seniora w domach opieki. Pobyt w prywatnym domu spokojnej starości jest często bardzo kosztowny, a w publicznych placówkach zaczyna brakować miejsc. Również pandemia koronawirusa odstrasza: senior przy tak dużej liczbie osób może ulec zarażeniu. Nie wspominając już o samotności i depresji, w jaką osoba starsza może popaść po opuszczeniu rodzinnego domu.

Szukając więc innego wyjścia, rodzina w Niemczech postanawia wynająć opiekunkę. Najczęściej z Polski, bo usługi niemieckiej opiekunki często nie okazują się tańsze od świadczeń pielęgniarskich czy prywatnego domu opieki. Dzięki temu obie strony są zadowolone: bliscy seniora płacą mniej, a opiekunka osób starszych w Niemczech może oczekiwać znacznie wyższego wynagrodzenia niż w Polsce, wynoszącego około 1600-1700 euro netto miesięcznie.

Opiekunka osób starszych w Niemczech: jakie są oczekiwania?

Branża opiekuńcza jest jedną z niewielu, która nie ma wysokich wymagań dotyczących doświadczenia: wystarczy autopsja z własnego życia, gdy opiekowałaś się własnym bliskim w czasie choroby lub po operacji. W pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech ważne są tzw. kompetencje miękkie, przede wszystkim empatia i chęć niesienia pomocy. Oczywiście mówiąc o pracy w Niemczech, trzeba też uwzględnić znajomość języka. Im lepiej znasz język, tym więcej możesz zarobić. Jednak osoby znające podstawy języka na poziomie komunikatywnym również mogą liczyć na atrakcyjne zarobki.

Więcej o wymaganiach dotyczących pracy opiekunki osoby starszej przeczytasz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/aktualnosci/

Jeśli wykazujesz się altruizmem, empatią i gospodarnością, skontaktuj się z agencją opiekunek, przykładowo Veritas. Firma oceni twoje kompetencje i dobierze Ci najodpowiedniejszą ofertę pracy w opiece w Niemczech. Jeśli niepokoi Cię słaba znajomość języka, Veritas również Ci w tym pomoże. Agencja na swojej stronie posiada lekcje z przydatnym słownictwem dla opiekunek oraz kontakt do Pogotowia Języka Niemieckiego, z którym zawsze można się skontaktować przez aplikację Whatsapp. Dodatkowo firma zapewnia transport na miejsce zlecenia oraz umowę w całości po polsku.

Tutaj znajdziesz oferty pracy dla opiekunek w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ